תווי הלב / Heart Notes

בואו נדבר על בושם (וגם קצת על שמן זית..)

דמיינו את הבושם האהוב עליכם. איך הייתם מתארים אותו? לדוגמה תוכלו לומר שיש לו ארומה של אשכוליות,תפוז ברגמוט ומעט תוים ירוקים, משולבת עם יסמין וניל ופרחים?.. או אולי הייתם מתארים אותו כפצ'ולי אינטנסיבי מתובל בתווי יער ואדמה, ציפורן, קינמון ורמז של מאסק? 

אין ספק שהייתם נשמעים כמו מקצועני בושם המשתמשים בשפה הזו כדי לתאר את הניחוחות.
שפה זו מכונה פירמידת הניחוח.

פירמידת הניחוח היא הרכב של ניחוח. קומפוזיציה המורכבת מתווי ניחוח, המרכיבים שיוצרים את הריח.

שלושת התווים הם:
תווים עליונים
תווי הלב
תווי בסיס

כעת, בואו נצלול לפרטים:

כמו שגוונים שונים של צבעים הופכים לציור, כמו שתווים מוזיקליים מרכיבים שיר
או קומפוזיציה מוזיקלית, הבושם מורכב מתווים יחידים המשתלבים זה בזה ליצירת סימפוניה ארומטית.
לכל תו יש מטרה וכל תו מעורר תחושה.

בדומה לאופן התווים המוזיקליים המרכיבים שיר, תווי הניחוח הם המרכיבים האינדיבידואליים שבשילוב נכון הם מהווים בושם אחיד ונעים.

תווים עליונים, תווי הלב ותווי בסיס הם שלושה סולמות של תווים, המשלימים נוסחה כדי לתת איזון לניחוח ויחד הם יוצרים את החתימה הריחנית של הבושם.

עם זאת, לכל אחד מתוים אלו יש מטרה משלה.

התווים העליונים
התווים העליונים הם הריחות שאתם מזהים תחילה ולרוב מתוארים כטריים וחדים והם נותנים את הרושם הראשוני בעיצוב סיפורו של הניחוח. 

בדומה לתווי הפתיחה בשיר האהוב עליכם, התווים הראשונים נועדו למשוך אתכם פנימה. הם מתנדפים לרוב במהירות, אז יפנו את מקומם לחלק הבא של הניחוח, תווי הלב.

תווי הלב
כפי שהשם מרמז, תווי הלב מהווים את "לב" הניחוח. הם החלק שמחזיק הכל יחד. אלו התווים שנותנים לבושם את אופיו ועוצמתו. הארומות שלהם מורכבות יותר והם אלו שיתפסו את תשומת הלב שלנו.
תווי הלב, מופיעים ברגע שהתווים העליונים מתאדים ותפקידם לשמור על הארומה של התווים העליונים תוך הצגת ריחות חדשים להעמקת החוויה. הם אלו שיקבעו את הארומה הדומיננטית והארומה שלהם תימשך זמן רב יותר מהתווים העליונים
תווי הלב הם מהות הבושם.

תווי הבסיס
תווי הבסיס הם תווי הניחוח הסופיים המופיעים ברגע שהתווים העליונים נעלמים. תווי הבסיס מתמזגים עם תווי הלב, יוצרים את גוף הניחוח, ומעניקים לו עומק. תפקידם של תווי הבסיס הוא ליצור המשכיות ארוכה לניחוח, והוא זה שתזכרו.

* עכשיו, חזרו לתחילת הפוסט, קראו שוב ודמיינו את כל הכתוב – על שמן זית*

כמו הבושם, כך גם שמן הזית.
בהתחלה אולי תרגישו חוסר וודאות, אך אם תאמנו את האף והחיך שלכם לזהות דקויות, תגלו שכיף לחוש את הניחוחות והטעמים ולהבין כיצד הם משתלבים בהרמוניה. 

בדומה לוויסקי או יין משובח, יש הרבה רבדים ועומק לשמן זית הדורשים זמן וסבלנות לחוויה .

ולבסוף, כשאתם מכירים היטב את פירמידת הניחוח, האם ידע זה ישנה את האופן בו תבחרו שמן זית? 

כמו שתבחרו את הבושם שלכם, על ידי ריסוסו על עורכם ותחוו כיצד הוא מתפתח עם הכימיה בגופכם, בדיוק באותה מידה תריחו, תטעמו, תחושו ותדעו מהו שמן הזית שלכם. וכמו שתאהבו מספר סוגי בשמים, ותבחרו באיזה מהם להשתמש בהתאם לאווירה כך גם תבחרו את זני השמן בשילוב חותמת האופי שלהם, שיתאימו לכם ותדעו בדיוק עבור איזו מנה לשלב כל אחד מהם.

נכתב באהבה לאלו שמכורים לשמן זית אבל עדיין לא יודעים זאת😘🍃

אנו מזמינים אתכם להיות חברים שלנו

תהיו ראשונים לדעת על המבצעים שלנו. בנוסף, 5% על המבצעים הקיימים רק לחברי מועדון

דילוג לתוכן